עיצוב אתר ומיתוג

ההשקעה הטובה ביותר, שכל עסק קטן או יזם מתחיל יכול לעשות, היא אתר האינטרנט שלו. כמובן – חלק מהותי בזה הוא עיצוב אתר מושך ויעיל. לא רק שהאתר עצמו חשוב ביותר להצלחת העסק, אלא המיתוג האינטרנטי של העסק והאתר הוא קריטי. מיתוג אינטרנטי, ע"י עיצוב אתר טוב, היא דרך מצוינת לבלוט מעל השאר בעולם הענק של רשת האינטרנט.

מיתוג אינטרנטי ע"י עיצוב אתר

מיתוג באינטרנט מאוד דומה לחברה אשר מפרסמת את עצמה בטלוויזיה, בעיתונים ומגזינים שונים. עיצוב אתרים טוב ויעיל ישיג את אותה תוצאה בהרבה פחות כסף. מותג יוצר מצב בו חברה, או מוצר כלשהו, מזוהים בקרב הציבור עם משהו ספציפי באופן אינטואיטיבי. סמלים מוגדרים כעיצובים אשר מייצגים משהו אחר, ומותג אמור להכיל את כל האסוציאציות, החוויות והמאפיינים אל תוך מבנה או גוף מופשט אחד. עיצוב אתרים שנעשה נכון יכול לקדם עסק, בכך שיהפוך אותו למותג בעיני המשתמש.

עיצוב אתר, שאמור למשוך לקוחות וליצור מהאתר סוג של מותג, צריך לכלול את כל המרכיבים לתפיסת תשומת לב הגולש. עיצוב אתר כזה יכול להיות עם משפטים שיווקיים, צבעים, צלילים, עיצוב לוגו ותמונות אשר ייצרו דעה ומיתוג של האתר עפ"י מטרה מוגדרת מראש. עיצוב אתר צריך ליצור מקום וירטואלי שאנשים יתחברו אליו וירגישו בנוח להימצא בו.

כמה טיפים למיתוג אינטרנטי דרך עיצוב אתר נכון:

  • אופי – עיצוב אתר האינטרנט של העסק שלך צריך להיות עם אופי מסוים. ניתן להשיג זאת ע"י הכנסת "אישיות" כחלק אינטגראלי של עיצוב האתר באינטרנט, משהו שהגולשים באתר יוכלו להרגיש שייכות או קרבה אליו.
  • צבע – בחירת הצבע המתאים, כחלק של עיצוב אתר האינטרנט, היא חשובה ביותר. צבעים מעוררים רגשות ותחושות שונות. ידוע שצבעים גורמים לאסוציאציות לא רצוניות. עיצוב אתר צריך להיות בצבעים נכונים ומתאימים לקהל היעד ולמטרות האתר. חשבו על כל המותגים שאתם מכירים: לכולם יש צבע עיקרי, המלווה אותם ומזוהה איתם, החל מהלוגו שלהם ועד עיצוב אתר האינטרנט שלהם.
  • עקביות – עיצוב האתר, הרוצה ליצור מיתוג, צריך להפוך את המוצר או המותג לבלתי נשכח. חשוב ביותר להיות עקביים במסגרת עיצוב האתר באינטרנט ובנייתו: שמירה עקבית על צבעים, אמצעים ויזואליים וסוג הכתב.
  • גודל ומיקום – מומלץ למקם את הלוגו בפינות העליונות של האתר (בקריאה בעברית הפינה הימנית יעילה יותר), כי לשם העין נמשכת בצורה טבעית. כך הגולשים יראו כל הזמן את שם העסק ויזכרו אותו.
  • ייחודיות – עיצוב אתר צריך לבדל אתכם מהמתחרים, אחרת האתר לא יהיה קל לזכירה, וגולשים רבים ישכחו ממנו מהר מאוד.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here