עיצוב אתרים - טיפים

עיצוב אתרים בעידן הטכנולוגי יכול להיות משימה מורכבת. הרשת רוויה בים של אתרים, וכל אתר אינטרנט נלחם על ליבו וכיסו של כל לקוח. צריך ללכוד את תשומת לבו של גולש עם עיצוב אתרים פשוט, נקי וכובש!

עיצוב אתרים הינו משימה מעט מורכבת אך אפשרית בהחלט. עם קצת עזרה מידידים, ראייה מערכתית ותכנון נכון ניתן בהחלט להגשים את החזון.

עיצוב אתרים – מורה נבוכים

כדי להפוך את המשימה המורכבת לפשוטה הרבה יותר, ריכזנו עבורכם מספר עצות וטיפים שיסייעו לכם במלאכת עיצוב אתרים:

קו נקי

עיצוב אתרים איננו אמנות טהורה, על העיצוב להיות פשוט ברור ונקי.

תמונות ופלאש

חשוב לזכור כי העיצוב הוא כלי לחיזור המסר. לכן מוטב לשים תמונות ופלאש רק כאשר אלו מסבירים, מפרטים או מחזקים את המסר. תמונות וקובצי פלאש עשויים להכביד על האתר ולעכב את זמן הטעינה שלו. רצוי להשתמש בהם רק כאשר באמת צריך. כך, למשל, אם ברצונכם להדגיש מבצע חדש השתמשו בפלאש, או אם ברצונכם להציג מוצרים – השתמשו בתמונות.

עיצוב אתרים וניווט באתר

עיצוב אתר צריך לעזור לגולש להתמצא טוב יותר באתר. יש לעצב מערכת תפריטים ברורה ומובחנת.

עיצוב אתרים ועיצוב לוגו

הלוגו של אתר האינטרנט הוא חלק אינטגראלי במיתוג האתר. רצוי להשקיע בו זמן, מחשבה ומשאבים. הלוגו הוא חלק מזהות של האתר. על כן, עליו להיות קליט, זכיר ורלוונטי, ולהקצות לו מקום בולט ונכבד.

עיצוב אתרים וצבעים

בחרו צבעים נעימים לאתר שלכם. אין צורך "להשתולל" עם כל קשת הצבעים. בחרו 2-3 צבעים דומיננטיים ואלו יהפכו לחלק מהזהות האינטרנטית שלכם. רצוי לבחור צבעים חזקים כמו צהוב ואדום, שכן אלו ידועים כמשפיעים על הרגש.

עיצוב ופונטים

מאחר והאינטרנט איננו מדיום חדש, כבר נערכו לא מעט מחקרים אודות התנהגות גולשים. ממחקרים אלו עולה כי מרבית הגולשים מעדיפים פונט אריאל. פונט זה נקרא בקלות על גבי צג המחשב. כמו כן, הקפידו להשתמש בפונט אחיד בגודלו לכל דפי האתר.

עיצוב אתרי אינטרנט ותוכן

התוכן הוא המלך. על כן, בעת עיצוב האתר, הקצו לטקסט מקום בולט. העיצוב אמור לשרת את התוכן ולהסביר אותו, לא להפך.

עיצוב אתרים וקידום

מאחר ומנועי החיפוש קוראים טקסטים ולא קוראים גרפיקה, יש למקם את הטקסט גבוה באתר ולהימנע משילוב טקסטים באמצעים גראפיים.

SHARE
Next articleעיצוב אתר ומיתוג

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here